- Menu główne -

 

 
 
.HZB 1020.10 Z7 GSL.200
głowica 10,3 mm SDS-plus-uchwyt wiertło do cegły kratówki.
 Wiertło umożliwia wiercenie w ceramicznych cegłach komorowych bez używania udaru a dzięki specjalnej konstrukcji zapewnia również przewiercanie przez ściany wewnętrzne cegły bez ich uszkodzenia czy wręcz zniszczenia co jest możliwe przy stosowaniu wiercenia z udarem.
 
 
Nr katalogowy Nazwa artykułu Liczba sztuk w opakowaniu
000020 HZB 1020.10 Z7 GSL.200
głowica 10,3 mm SDS-plus-uchwyt wiertło do cegły kratówki
1 sztuka
 
 
 
 
Specjalistyczny rozbijak do betonu komórkowego
GBS 10x80
 
Rozbijak umożliwia wykonywanie otworów w betonach komórkowych, szczególnie polecany przy betonach o niskiej gęstości, specjalna konstrukcja gwarantuje wykonanie otworu na zasadzie zagęszczenia materiału wkoło otworu bez jego wybierania (co następuje przy zastosowaniu typowego wiertła) co dodatkowo wzmacnia trzymanie kołka rozporowego. Zarówno frez jak i rozbijak dopasowane są do stosowania kołków rozporowych fi 10.
 
 
Nr katalogowy Nazwa artykułu Liczba sztuk w opakowaniu
GBS GBS 10x80 głowica 9 mm SDS-plus-uchwyt rozbijak do betonu komórkowego 1 sztuka


Wkręty ramowe do montażu fi 7,5.
 
Śruby ramowe do zastosowania wraz z kołkiem rozporowym Fischer 10/80 oraz jako łącznik pomiędzy ramą okna a konsolami oraz szyną wspomagającą V.
 
  
Nr katalogowy Nazwa artykułu opis Liczba sztuk w opakowaniu
7,5 x 42 wkręt do montażu okien dł 42mm 100 sztuk
7,5 x 52 wkręt do montażu okien dł 52 mm 100 sztuk
7,5 x 62 wkręt do montażu okien dł 62 mm 100 sztuk
7,5 x 72 wkręt do montażu okien dł 72 mm 100 sztuk
7,5 x 82 wkręt do montażu okien dł 82 mm 100 sztuk
7,5 x 92 wkręt do montażu okien dł 92 mm 100 sztuk
7,5 x100 wkręt do montażu okien dł 100 mm 100 sztuk
7,5 x 112 wkręt do montażu okien dł 112 mm 100 sztuk
7,5 x120 wkręt do montażu okien dł 120 mm 100 sztuk
7,5 x 132 wkręt do montażu okien dł 132 mm 100 sztuk
7,5 x 140 wkręt do montażu okien dł 140 mm 100 sztuk
7,5 x 152 wkręt do montażu okien dł 152 mm 100 sztuk
7,5 x 182 wkręt do montażu okien dł 182 mm 100 sztuk
 
 
Śruba do betonu
 
Samonacinająca śruba do betonu z łbem sześciokątnym oraz gniazdem torx 40 wraz z zintegrowaną podkładką. Zalecana do zamocowań konsol w betonie  C20/25 do C50/60. Śruba o wysokim obciążeniu zarówno siłami rozciągającymi jak i ścinającymi.
 
 
Nr katalogowy Nazwa artykułu Liczba sztuk w opakowaniu
FBS  Śruba do betonu 100 sztuk
 
 
Uniwersalny kołek ramowy FUR - FUS
 
Uniwersalne zamocowanie do różnego rodzaju materiałów budowlanych z bardzo stabilną śrubą z łbem sześciokątnym oraz gniazdem torx 40 wraz z zintegrowaną podkładką.
 
 
Nr katalogowy Nazwa artykułu Liczba sztuk w opakowaniu
FUR Kołek ramowy kompletny (kołek+śruba)  100 sztuk
 
 
Kołek rozporowy Fischer SX
o uniwersalnym zastosowaniu zarówno w materiałach ceramicznych jak również w bloczkach wykonanych z betonu komórkowego.
 Kołek rozporowy Fischer SX o uniwersalnym zastosowaniu zarówno w materiałach ceramicznych jak również w bloczkach wykonanych z betonu komórkowego.
 
 
Nr katalogowy Nazwa artykułu Liczba sztuk w opakowaniu
24829  kołek SX 10x80 100 sztuk
 
 
 
 
Jeżeli nie wiesz jak dobrać konsole skontaktuj się z nami pomożemy w
 
doborze Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  
 Zapraszamy na szkolenia montażowe.
  
 Ceny dostępne na naszych aukcjach w Allegro i w naszym E-sklepie
 
 
Dobór konsol montażowych Knelsen.
Ilość oraz miejsce montażu konsol.
Aby prawidłowo wykonać montaż w warstwie ocieplenia należy odpowiednio dobrać konieczne do jego realizacji konsole montażowe.
Rodzaj konsol zależny jest od kilku czynników: – rodzaju okien jakie będą montowane – rodzaju muru w jakim będziemy wykonywać montaż – odległości punktu podparcia okien od lica ściany – ciężaru stolarki Zanim jednak przejdziemy do określenia konkretnego rodzaju konsol należy określić miejsce a co za tym idzie ilość koniecznych zamocowań.
W tym celu należy brać pod uwagę zalecenia producentów stolarki oraz samych konsol montażowych mówiących o miejscach w których stolarka powinna zostać zamocowana do ościeża aby zapewnić: – przeniesienie ciężaru okien – konsole nośne – przeniesienie siły parcia i ssania wiatru – konsole boczne i górne Dla ułatwienia będziemy posługiwać się dwoma schematami:
Schemat 1 pokazuje punkty podparcia stolarki w zależności od jej konstrukcji oraz punkty gdzie działają największe siły operacyjne, w tych miejscach muszą znaleźć się konsole o odpowiedniej nośności w zależności od ciężaru stolarki.
Schemat 2 pokazuje miejsca w których okno powinno zostać zakotwione do ościeża aby zapewnić odpowiedni montaż i przeniesienie sił parcia i ssania wiatru. Schemat pokazuje również odległości od naroży, przewiązek jakie należy zachować aby profile okienne mogły wykonywać swoją „pracę termiczną” bez narażenia okna na uszkodzenie.
A – 700 mm E – 150 mm
Są to wartości orientacyjne, przyjęte dla okien wykonanych z białego PCW. Dokładne wartości dla konkretnych okien powinien podać ich producent, są one zależne od rodzaju materiału oraz od wymiarów okien.
Przykład umiejscowienie konsol w przypadku konkretnego okna.
Omówienie: – Konsole dolne: - dwie skrajne konsole należy usytuować w miejscu zapewniającym optymalne przeniesienie ciężaru całej konstrukcji, jeżeli jest to możliwe (okno posiada listwę podokienną lub poszerzenie) konsole powinny znajdować się pod pionowymi elementami okna, jeżeli brak poszerzeń konsole umieszcza się w minimalnej odległości od narożnika w miejscu gdzie wzmocnienie stalowe umożliwi stabilne przykręcenie konsoli do ramy dolnej. - trzecia konsola dolna została umieszczona centralnie pomiędzy konsolami skrajnymi ze względu na ich odległość od siebie (przekroczono 700mm) – Konsole boczne: - zostały umieszczone w miejscach i odległościach wynikających ze schematu 2; odległość od wewnętrznego narożnika 150 mm zarówno od góry jak i od dołu co dało nam odległość między konsolami ok. 900 mm co spowodowało konieczność umieszczenia jeszcze jednej konsoli centralnie między nimi. – Konsola górna: - konsola została umieszczona centralnie ok 550 mm od narożnika wewnętrznego zarówno z lewej jak i z prawej strony co jest odległością wystarczającą i nie ma konieczności stosowania większej ilości konsol.Biorąc pod uwagę schemat 1 pokazujący miejsca umieszczenia konsol, które będą nam przenosić ciężar okna oraz siły operacyjne musimy zwrócić szczególną uwagę na dwie konsole.

Zaznaczone konsole muszę przenieść nam siły operacyjne jakie będą działały na konstrukcję w momencie użytkowania okna, muszą one mieć odpowiednią nośność.
Pozostałe konsole boczne i górne będą nam przenosiły siły parcia i ssania wiatru i mogą posiadać mniejszą nośność niż ciężar konstrukcji.
Jeżeli konsole dolne, skrajne, zapewniają nam przeniesienie ciężaru konstrukcji to konsola montowana na środku może również posiadać mniejszą nośność.
Taki dobór konsol pozwala na optymalizację kosztów materiałowych jednak wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenie oraz posiadania przez ekipę montażową różnych rodzajów konsol.
Należy pamiętać, że bezpieczniej jest zawyżyć nośność konsol niż jej niedoszacować !!! Rodzaj konsol montażowych.
Po określeniu całkowitej ilości oraz miejsca, w którym należy zamontować konsole musimy określić konkretny rodzaj konsoli.
W tym celu bierzemy po uwagę: 1. Rodzaj materiału budowlanego w jakim będziemy dokonywać instalacji okien. 2. Ciężar konstrukcji okiennej. 3. Odległość punktu podparcia od lica ściany. 4. Rodzaj stolarki jaką będziemy musieli zamontować.

ad.1.Rodzaj materiału budowlanego w jakim będziemy dokonywać instalacji okien ma wpływ na dobranie odpowiednich elementów łącznych pozwalających na stabilne zamocowanie konsoli do ościeża. Mowa tutaj o różnego rodzaju śrubach, kołkach, dyblach itp. Knelsen GmbH stosuje do wszelkich prób wytrzymałościowych i badań wykonywanych w Instytucie w Rosenheim zestawienia śruby montażowej do zamocowań ramowych fi 7,5 wraz z kołkiem rozporowym, uniwersalnym Fischer 10/80. Dodatkowo niektóre rodzaje materiałów mogą wymagać zastosowania dodatkowych elementów jak np.: kątownik pomocniczy lub szyna pomocnicza V – stosowane w przypadku ścian wykonanych z ceramicznych cegieł komorowych jako elementy niezbędne do odpowiedniego zamocowania konsol dolnych/nośnych.

Szyna wspomagająca V
 
Przekrój – szyna wspomagająca + kątownik
Kątownik pomocniczy
  
Kołek Fischer SX 10/80  
                 
Śruba ramowa fi 7,5
ad.2.Ciężar konstrukcji okiennej dość jednoznacznie określa nam również rodzaj konsoli jakie można zastosować. Każda konsola posiada odpowiednią nośność, która została przebadana przez Instytut w Rosenheim. Nośność konsol jest również zależna od odległości punktu podparcia od lica ściany. 
Dla przykładu konsola dolna/podporowa WU 300 x 3,0 posiada nośność 145 kg dla wysunięcia 30mm i już tylko 17 kg dla wysunięcia 115mm.
Knelsen oferuje konsole typu WS o bardzo dużej nośności nawet powyżej 230 kg, które z powodzeniem można stosować przy montażu najcięższych konstrukcji okiennych np. drzwi typu HST.
Konsola typu WS
Szczegółowy zakres nośności dla poszczególnych konsol stanowi zintegrowaną część naszej oferty.
ad.3.Niezwykle istotna dla doboru konsol jest odległość punktu podparcia od lica ściany. Jak już pisaliśmy wyżej zależna od tej odległości jest nośność konsoli ale co ważniejsze nie wszystkie konsole można zastosować dla każdej odległości. Firma Knelsen na w swojej ofercie konsole typu WU-ST dzięki, którym odległość punktu podparcia od lica muru może wynosić nawet 175 mm i mimo tego zapewniać bardzo dobrą nośność pojedynczej konsoli na poziomie 70 kg.
Konsola typu WU-ST 

ad.4.Rodzaj stolarki natomiast ma znaczenie w doborze odpowiedniego łącznika pomiędzy konsolą a ramą okna. Do okien PCW z listwą podokienną lub poszerzeniem można stosować łączniki na płytkach kątowych, do drewna, aluminium i okien PCW bez poszerzeń należy zastosować łączniki na płytkach płaskich.     
Łącznik kątowy
            
Łącznik płaski
Dodatkowe czynniki, które wpływają na odpowiedni dobór konsol: – konstrukcja ściany (w ścianach 3 warstwowych zaleca się stosowanie konsol bocznych/górnych EL lub SFK), montowane i regulowane od środka – dostępność lub nie rusztowań na kondygnacjach powyżej parteru, jego brak uniemożliwia zastosowanie konsol z regulacją zewnętrzną oraz konsol kątowych montowanych od czoła budynku.
Należy pamiętać, że każda sytuacja montażowa powinna być rozpatrywana indywidualnie a dobór konsol powinien następować po jej przeanalizowaniu oraz skonsultowaniu całości z projektem budowlanym lub kiedy brak odpowiednich zapisów z kierownikiem budowy oraz inwestorem.